Rynny i odwodnienia - Arhen - sprzedaż i układanie kostki brukowej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rynny i odwodnienia

Odwodnienia liniowe
Systemy odwodnień liniowych firmy Marley Polska charakteryzuje się szeroką gamą zastosowań począwszy od zbierania wody wokół basenów czy na tarasach skończywszy na odwodnieniu portów, lotnisk. Najmniejszy wymiarowo kanał to 100x50mm o obciążeniu do 300kg, aż po wymiar kanału 300x300mm z obciążeniem do 90 ton czyli klasy F900.
Kanały wykonane są z różnych tworzyw od PCV po rzez PP, PE skończywszy na PE-HD (polietylenie wysokiej gęstości). Jeśli chodzi o ruszty są one bardzo zróżnicowane pod względem surowca, z którego są wykonane:
- PCV, PE;
- stal ocynkowana z rusztami szczelinowymi i kratowymi;
- stal nierdzewna z rusztami szczelinowymi i kratowymi;
- żeliwa sferoidalnego z rusztami szczelinowymi i kratowymi;
Ruszty posiadają elementy łączące je z kanałem, są to systemy narożne bądź poprzeczne występujące w większości modeli kanałów.
Jest możliwość zastosowania również pokryw na kanały ze stali ocynkowanej i żeliwa sferoidalnego. Aby system mógł sprawnie funkcjonować musi on być zamontowany zgodnie z instrukcją montażu.


Kanały łączymy z rurami kanalizacyjnymi o średnicach od 40 do 200mm a średnica doboru rury kanalizacyjnej zależy od wielkości i wydajności danego kanału. Odprowadzenie wody z kanału może odbywać się za pomocą ścianek czołowych z zwymiarowanymi średnicami, odpływów dolnych, odpływów bocznych lub za pomocą studzienki z zasyfonowaniem służącej do zatrzymywania zanieczyszczeń znajdujących się w kanałach.
Kompletne systemy kanałów (kanał PE, PE - HD + ruszt + akcesoria) posiadają certyfikaty i aprobaty techniczne zgodne z normą PN-EN 1433.

 
Baseny, balkony, tarasy
Kanały mające zastosowanie przy odwodnieniach basenów, balkonów, tarasów. Są to produkty o bardzo estetycznym wykończeniu, spełniające wymogi zarówno obciążeń w w/w miejscach, spełniające wymogi PZH oraz gwarantujące odprowadzenie wody z tych miejsc.
Klasa obciążeń A15
Tereny używane przez ruch pieszy, rowerowy, tereny zielone, wjazdy na prywatne posesje, do garaży przy domkach , gdzie odbywa się ruch samochodów osobowych według norm PN-EN 1433 jest to klasa obciążenia A15 czyli 15kN/cm2.

Klasa obciążeń B125
Chodniki, parkingi samochodowe również wielopoziomowe, według norm PN-EN 1433 jest to klasa obciążenia B125 czyli 12,5 kN/cm2.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego